Araç Asansörleri

Günümüzde araç sayısındaki artış , kentlerde çok katlı otopark ihtiyacını beraberinde getirmiştir. Otoparklarda yol için ayrılabilecek alanlar sorun olduğunda veya yerden tasarruf etme zorunluluğu nedeniyle, araç asansörleri yapılmaktadır.
Araç asansörlerinde sürücü, aracından inmeden kumanda butonuna ulaşabilmektedir. Asansör Kapıları tam otomatik yada yarı otomatik olmaktadır. Mimari projeye bağlı olarak bina üstleri veya bodrum katları otopark olarak kullanılmaktadır. Asansörlere adapte edilmiş trafik sinyalizasyon sistemleri ile araç sürücüsünü yönlendirerek araçtan inmeden istenilen kata ulaşılması sağlanmaktadır.
Ortalama 3.000kg arası yük taşıma kapasitesine sahip olan araç asansörlerinin yük taşıma kapasiteleri talepler doğrultusunda artırılıp azaltılabilmektedir. Malzemeler fırın boyalı olup, uzun ömürlü kullanıma uygun tasarlanmaktadır.
Ayrıca iki duraklı sistemlerde asansör, sürücünin hiçbir butona basmasına gerek kalmadan aracı park yerine veya çıkış noktasına ulaştırmaktadır.